28.12.2021, 10:01
Statok je niečo ako farmár. S tým že ti dáva za každé mesto o jeden bod viac. Rozdiel je len v tom, ze na lúke môže byť len statok a farmári byť nemozu. Ak však máš farmára na lúke a položia podľa pravidiel na lúku statok, tak vlastník lúky v čase polozenia statku dostane body za všetky mestá na danej lúke kde sú položil statok. A farmári sa to vracajú do zásoby.
Trocha iná situácia nastáva ak máš lúku na ktorej máš statok, druhú lúku na ktorej má hráč farmára a priložením kartičky sa tieto lúky prepoja.
Keďže platí pravidlo že na lúke môže byť len statok, tak pri prepojení lúky dostane farmár (vlastník lúky) za každé mesto spojenej lúky jeden bod.
Toto je celkom dobrá bodovacia stratégia že pripajas lúky k statku a zislavas kopec bodov
Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
Trocha iná situácia nastáva ak máš lúku na ktorej máš statok, druhú lúku na ktorej má hráč farmára a priložením kartičky sa tieto lúky prepoja.
Keďže platí pravidlo že na lúke môže byť len statok, tak pri prepojení lúky dostane farmár (vlastník lúky) za každé mesto spojenej lúky jeden bod.
Toto je celkom dobrá bodovacia stratégia že pripajas lúky k statku a zislavas kopec bodov
Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
